Ana Sayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / 5 dakikada 5 Yaş Gençleşin

5 dakikada 5 Yaş Gençleşin

İşte güzel ve bakımlı bir cilt için ‘gençlik iksiri’

Güzel ve bakımlı bir cilt için ‘gençlik iksiri’ olarak anlandırılan iğnesiz mezoterapisi kırışıklıklar ve lekelerin kolaylıkla yok edildiğini söyleyen Doç.Dr.İbrahim Aşkar, 5 dakikada 5 yaş gençleşmenin mümkün olduğunu belirtti.

Otuzlu yaşlara gelindiğinde cildin kuruluğu ve yağ oranındaki azalmalar ile birlikte cilt de yaşlanmanın hızlandığı belirtildi. Yaşlanma ile beraber yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtisi olan ince çizgi ve karışıklıklar da ortaya çıkmaya başlar. Belli yaştan sonra derideki elastikiyette kaybolduğunu söyleyen Doç.Dr.İbrahim Aşkar, iğnesiz mezoterapi ile bu sıkıntının ortadan kaldırıldığını ve yaşlanmanın geciktirilebildiğini söyledi. Ciltteki kırışırıklık ve lekelere karşı ignesiz mezoterapi uygulaması ile 5 dakikada 5-10 yaş arasında gençleşmenin mümkün olduğunu belirten Doç. Dr. Aşkar şunları söyledi:

“Özellikle orta yaş kadınları için iğnesiz mezoterapi yıpranmış ciltlerde adeta doping etkisi yaratıyor. Mezoterapide vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar orta deri tabakasına verilir. Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi dediğimiz mezolifting işlemi dışında, boyun dekolte ve el sırtı gençleştirmede de kullanılmaktadır. Yüz mezoterapisi cilde bebek cildinde olduğu gibi olağanüstü bir tazelik ve parlaklık verir. Cildi gerginleştirerek esnekliğini arttırır, kırışıklıkları ve porları azaltır, kollajen üretimini arttırır, hücre yenilenmesini arttırır, yaşlanmayı geciktirir ve cildi daha dolgun, pembe ve canlı hale getirir. Ayrıca mezolifting ile yeni oluşmuş pembe renkli cilt çatlakları ve lekelerin de belirli oranda tedavisi yapılabilmektedir. Kişinin cilt ihtiyacına göre öncelikle bilgisayarlı cilt analizi yapılarak, öncesinde fotoğraflama yapıldıktan sonra, tedavi planı oluşturulur. Seanslar ortalama 6-30 dakika sürer, seans sayısı ise ortalama 5′tir. Herhangi bir riski olmayan iğnesiz mezolifting işlemi için yaş sınırı söz konusu değildir. Özellikle çok sigara ve alkol içen kişiler; güneş, floresan lamba ve solaryuma maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres ortamında cildine bakamayan tüm kadın ve erkeklerde iğnesiz mezolifting kolaylıkla uygulanabilir. Bir seans sonrasında bile 5-10 yaş arasında gençleşme sağlanabilmektedir. Mezoterapi, gözaltı yağ torbalarının azaltılmasında da kullanılmaya başlanmıştır. İğnesiz mezoterapide, ilk seanstan itibaren hemen etki görmeye başlayacaksınız”.

Doç.Dr.İbrahim Aşkar, bunun dışında yaptıkları bazı tedavileri ise şöyle sıraladı:
“Estetik ve fonksiyonel rinoplasti, yüz germe, göz kapağı ve ağız çevresi revizyonları, kırışıklıkların tedavisi, göz kapağı estetiği (blefaroplasti), kepçe kulak ve kulak kepçesindeki diğer estetik problemlerin düzeltilmesi, çene büyütme ve küçültme operasyonları (mentoplasti), deride skar (yara izi) ve düzensizliklerin giderilmesi, lazer uygulamaları (yüz soyma, lekelerin ve damar malformasyonlarının giderilmesi, estetik meme operasyonları(büyütme, küçültme ve dikleştirme), liposuction, karın germe (abdominoplasti), bacak kontur düzeltme (yağ alınması, yağ enjeksiyonları, bacak implantları), implantlarla (yumuşak dokuya uygulanan protezler), kontur düzeltmeleri (kalça ve uyluk implantları, erkekte pektoral (göğüs) implantlar- bacak implantları gibi), cilt bakımları ve girişimleri, selülit ve bölgesel vücut inceltme tedavileri”.

Kaynak: İHA

İlginizi Çekebilir

Cildi Kuvvetlendirici Ballıbaba

Ballıbaba: Her yörede, bol bol ve kolayca yetişen ballıbabadan, mevsiminde cildi besleyen, güçlendiren ve koruyan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir