Affirm Lazer

Çok yeni bir uygulama olan affirm lazer, Amerikada FDA tarafından, iki yıl boyunca hastalar üzerinde denenmiş ve onaylanmış bir sistem. Yurtdışında sekiz aydır kullanılan bu sistem, hastalar üzerinde mükemmel sonuçlar verdiği için Türkiyede de hızla yayılacağı düşünülüyor. Bugüne kadar oldukça zor tedavi edilen sivilce izleri konusunda çok başarılı sonuçlar veren uygulama, daha çok 45 yaş ve üzerinde cilt yenilemek için kullanılıyor.

Kırışıklık, cilt yenileme, akne izlerinin yok edilmesi, ciltteki sarkık alanların yenilenmesi ve antiaging amaçlı olarak kullanılan bu lazer teknolojisi, anestezi gerektirmiyor. Hastanın makyajını çıkartmasından sonra yüzün tümünde güvenle kullanılan cihazın, oldukça hassas olan göz çevresinde dikkatli uygulanması öneriliyor.

Türkiyede yeni uygulanmaya başlanan affirm lazer sistemi cildin üzerindeki ölü hücreleri buharlaştırma yöntemiyle temizliyor ve kollajen elastin yapımını artırıyor. İki tedaviyi tek işlemde toplayan bu uygulama, cildin, gözle görülmeyecek kadar küçük parçalar halinde olan en üstteki ölü hücre bölgesini (epidermis) buharlaştırırken, kullanıldığı bölgelerde kollajen yapımını hızlandırıyor. Böylece cilt üzerindeki sorunlu bölgeler, ortadan kaldırılıyor. İşlem, ayda bir seans olmak üzere üç dört seans gerçekleştiriliyor. Affirm lazerin yaklaşık uygulama fiyatı ise, merkezlere göre değişmekle birlikte toplam 1000-1500$ civarında.

İlginizi Çekebilir

Cildi Kuvvetlendirici Ballıbaba

Ballıbaba: Her yörede, bol bol ve kolayca yetişen ballıbabadan, mevsiminde cildi besleyen, güçlendiren ve koruyan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir