Ana Sayfa / Pilates / Aletli pilates çalışmaları

Aletli pilates çalışmaları

Aletli Pilates, derslerine katılmayı seçerseniz, eğitmeniniz size gereken bütün aletlerin amacını ve nasıl kullanılacağını açıklayacaktır. (İlerleyen günlerde Pilates ekipmalarıyla ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.)

Dikkat: Pilates aletlerini asla yeterli eğitimi almadan kullanmaya kalkmayın! Pilates aletlerinin her biri ayrı ayrı son derece faydalı etkiler yaratıyor olsa da, çok önemli güvenlik önlemleri gerektirirler. Bu yüzden, alacağınız eğitimin gerekliliğini hafife almayın.

Her zaman bir eğitmenin gözetiminde olmanızı tavsiye ediyorsak, bu sizi korkutmasın. Çünkü Pilates setini kullanmaya başladığınızda karşılaşacağınız inanılmaz değişim size zamanınızı boşa harcamadığınızı kanıtlayacaktır. İyi bir eğitmen size bu süreç içerisinde hem çok yardımcı olacak hem de yaptığınız çalışmadan zevk almanızı sağlayacaktır.

Pilates setinin içerisinde vücut direncini artırmak için çeşitli bantlar ve yaylar bulacaksınız. Bunların hepsi vücudunuza doğru duruşu verirken hareketlerinizi yönlendirerek hareket kabiliyetinizi artırır ve çok daha hızlı ve iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Aletli dersler minderli olanlara göre daha küçüktür. En fazla on veya daha az kişiyle çalışıyor olursunuz yine de merkezin kapasitesine ve olanaklarına göre bu sayı farklılık gösterebilir. Belirtmeliyiz ki, ideal olanı en fazla altı kişiden oluşan küçük gruplardır. Çünkü eğitmenin daha fazla dikkat harcaması ve daha kontrollü olması gerekmektedir. Doğal olarak, bu dersler minderli derslere göre biraz daha pahalıdır.

İlginizi Çekebilir

Pilates ve Dans Arasındaki İlişki

Pilates ne dansçıydı ne de metodunu geliştirirken aklında dansçılar vardı. Ne var ki, dansçılar fitness …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir