Ana Sayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Anne sütünün faydaları nelerdir?

Anne sütünün faydaları nelerdir?

Anne sütünün faydaları nelerdir?, Annelerimiz bizim en değerli varlığımızdır. Annelerimize bahşedilen ve bebekler için oldukça önemli olan anne sütünün faydalarını saymakla bitiremeyiz. Anne sütü bebeklerin gelişimlerinde katkı sağlamaktadır. Anne sütü tıp dünyasında da faydaları ve özellikleri bakımından annelerin bebeklerini emzirmeleri yönünde hep bahsedilmektedir. Gözlerini dünyaya açan bir bebeğin yaşantısını devam ettirebilmesi için beslenmesi gerekir ki işte burada devreye giren en önemli etken ise annenin bebeğine vereceği anne sütüdür. Anne sütü içeriğindeki bileşenlerin birbirleriyle uyumu ile oldukça kaliteli ve vazgeçilmezdir. Anne sütü ile bebeğini besleyen annenin bebeği ile teması ve birlikteliği de artmakta ve en özel anlarını birlikte paylaşmaktadırlar. Tıp dünyasındaki uzmanlar bile gerek görsel ve gerekse de gazete ilanlarında anne sütünün gerekliliğini ve önemini vurgulayarak anlatmaktadırlar.

Anne sütü en kolay beslenme seçeneklerindendir. Kalitesi kuvvetli ve her an aynı kıvamda ve sıcaklıkta anne tarafından bebeğine sunulan özel bir sıvıdır. Annenin sütü bebeğini beslemeye ve doymasına imkan sağlıyor ise ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemesi oldukça doğru bir karardır. Anne sütü yanında annenin bebeğine su bile vermesi gerekliliği de yoktur. Bütün bu ihtiyaçların tek olarak karşılandığı süt anne sütüdür. Anne sütü ile beslenerek büyüyen çocuklarda zeka seviyesinde de fazlalık görülmektedir. Anne sütü bebeklerimizin bağışıklık sistemini koruyucu özellikleri de içerisinde bulundurduğundan dolayı bebeklerin daha az hastalanmasına ya da hastalıklara karşı koruyucu kalkan vazifesini başarı ile yapmaktadır. Anne sütünün yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde mikropları yok edici ve mikropları uzaklaştırıcı etkisinin de bulunduğu öğrenilmiştir.

Tıp dünyasındaki yapılan incelemeler neticesinde anne sütünün bütün bebekler için gerekli olduğu ve bebeklerin anne sütü ile beslenmelerinin önemi öğrenilerek her geçen gün anne sütünün içindeki özelliklerin artışı ile tüm annelere bebeklerini anne sütü ile beslenmeleri önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Beta-blokerler tansiyonu düşürmek için iyi ve denenmiş bir yöntem midir?

Beta-blokerler (B-Blocker) otuz yılı aşkın bir süredir, tansiyo­nu düşürme amaçlı hastalara veriliyor. Bunlar, kan damarlar­da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir