Ana Sayfa / Pilates / Bir Pilates Merkezinde Çalışmak

Bir Pilates Merkezinde Çalışmak

Neden bu işi bir eğitmen kontrolünde profesyonel bir ortamda öğrenmelisiniz? Öncelikle, bir eğitmen bütün dikkatini size vererek doğru alışkanlıklar kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca, profesyonel bir ortam kendinizi yaptığınız işe vermenizi ve doğru eğitilmenizi sağlar. Profesyonel bir ortamda çalışmak güdüleyici bir eğitim deneyimidir. Başkalarını gözlemleyerek bir şeyler öğrenirsiniz; Pilates’i öğrenme ve uygulama sürecinde eğitmenleri ve diğer öğrencileri görmek ve dinlemek oldukça önemlidir.

Önemli: Pilates dahil olmak üzere hangi spor programına yazılırsanız yazılın, önceden mutlaka bir doktor kontrolünden geçmelisiniz. Eğer doktorunuz Pilates hakkında hiç bir şey bilmiyor ise, bir sonraki randevunuza sitemizdeki yazıları yada başka bir kaynak götürün ki doktorunuz bunlara şöyle bir göz atarak program hakkında bilgi sahibi olsun.

Eğitmen, bir Pilates hareketi sırasında başka bir öğrenciye rehberlik ederken onları izlemek ve dinlemek size yeni bakış açıları katacak ve kendi tekniğinizi geliştirmek için ilham verecektir. Başka birisine verilen herhangi bir geribildirim kafanızda şimşekler çakmasına ve yeni fikirler edinmenize yardımcı olabilir. Bu eğitsel ortam sadece yeni başlayanlar için değil, bu konuda uzmanlaşmış olanlar için bile son derece faydalıdır çünkü bir konu hakkındaki deneyimleriniz ne kadar çok olursa olsun her zaman öğrenecek yeni bir şeyler vardır. Pilates zamanla vücudunuzu değiştirecektir; eğitmeniniz de gelişiminizin devamını garanti altına alacaktır.

İlginizi Çekebilir

Pilates ve Dans Arasındaki İlişki

Pilates ne dansçıydı ne de metodunu geliştirirken aklında dansçılar vardı. Ne var ki, dansçılar fitness …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir