Ana Sayfa / Şifalı Bitkiler / Boğmaca İçin Reçeteler

Boğmaca İçin Reçeteler

Adaçayı, Gelincik, Hatmi, Me­nekşe, Pelin, Rezene
Boğmaca, Çocuk hastalıkları ara­sında sık rastlanılan, huzur bozucu rahatsızlıklardan önemli bir yer tutar. Ciddiye alınması, gecikilme­den tedavi edilmesi gerekir.

Boğmacaya karşı evde yapıla­bilen birçok ilaç vardır. Ancak, tedavi­ye geçilmeden rahatsızlığın gerçekten, boğmaca olup olmadığı kesinlikle teş­his edilmelidir.

  • Boğmacada yumurta ve baldan yararlanılır, çok kolay ve basit bir ev ilacı yapılır. Bu­nun için bir çorba kaşığı bal ile bir yumurta sarısı yeterlidir. An­cak, sarısı kullanılan yumurtanın çok taze olmasına, balın ise saf ve süzme olmasına dikkat ve özen gösterilmesi gerekir.
  • Yumurta sarısı ile bal iyice karıştırıldıktan sonra, birkaç de­fa yenir.
  • Hastayı son derece rahat­sız eden, rahat ve uyku yüzü gös­termeyen boğmacaya karşı, kahve ile keklik yağından, mükemmel bir ev ilacı yapılır.

Boğmaca İçin İlaç Hazırlanışı

Bir miktar çekilmiş kahve, bir kaşık ucu keklik yağı ile ka­rıştırılır. İyice karıştılır, küçücük haplar yapılır. Mercimek büyük­lüğünde hazırlanan haplardan günde iki defa sabah ve akşam alınır. Hapların aç karnına alın­ması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Ceviz

Ceviz, Besin değeri bakımından kuvvetli bir meyvedir. Evde özellikle, yaprakları şifa kaynağı olarak kullanılır. Ceviz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir