Botoks Lifting

Botoks lifting yüz ve boyun bölgesine yapılan kombine bir botoks enjeksiyon tekniğidir. Yüzümüzdeki kaslar denge halindedir. Bazıları aşağıya çeker, bazıları yukarı. Zamanla bu denge aşağı doğru bozulur, işte botoks lifting, bu dengenin yeniden gençlikteki gibi doğal hale getirilmesinde kullanılır. Mimiklerin sık kullanımı ve yılların verdiği etkiyle yüzümüzde gergin, üzgün, yorgun veya yaşlı bir ifade oluşabilir, işte botoks liftingin amacı, estetik müdahaleye gerek kalmaksızın, bu ifadenin düzeltilmesidir. Botoks lifting, boyundan alına kadar olan bölgede uygulanabilir.

Nerelerde uygulanacağı ve faydaları kişiden kişiye değişir. Doktor, hastaya danışıp onu rahatsız eden kısımları öğrendikten sonra uygun bir tedavi planı hazırlar. Botoks lifting sıklıkla boyun yatay çizgileri, boyun dikey bantları ( platisma ), üzüntü çizgileri (dudak kenarının aşağıya doğru eğimli olması), göz kenarı çizgileri, sigara çizgileri (dudak üstündeki dikey çizgiler), düşük burun ucu, çatık kaş çizgileri, alın çizgileri, burun sırtı çizgileri, gülünce dişeti gözükenler için ilgili kaslar, gergin çene kasları ve kısık gözleri açmak için gözaltlarında uygulanır.

Botoks yapan her doktor, botoks lifting yapamaz

Botoks yapan her doktorun, botoks lifting yapabileceğini söylemek doğru olmaz, çünkü bu kombine teknik, yüz anatomisini, ilgili kas yapısını ve botoksun etkilerinin iyi bilinmesini gerektirir. Yüzle ilgili tüm uygulamalarda olduğu gibi, hekimin zevkli biri olması da ortaya çıkan yüzün, güzelliğini ve doğallığını etkiler. Uygulama için doğru doktoru seçerken, öncelikle doktorun botoks deneyimini araştırabilirsiniz. Yüzün üst kısmı için en az 200 hastaya botoks uygulamış ve yüzün altında da botoks deneyimi olan bir doktor seçmeniz gerekir.
Bu teknikten, 18–65 yaş arasındaki herkes yararlanabilir. Yüz ifadesinde zamanla aşağı yönde bir hareket olan kişiler daha çok fayda görür. İşlemde, yüzün doğal ifadesini yakalamak hedeflenmelidir.

İlginizi Çekebilir

Cildi Kuvvetlendirici Ballıbaba

Ballıbaba: Her yörede, bol bol ve kolayca yetişen ballıbabadan, mevsiminde cildi besleyen, güçlendiren ve koruyan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir