Ana Sayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Botulinum Toksini ve Yüz Cerrahisi

Botulinum Toksini ve Yüz Cerrahisi

Cerrahi prosedür geçiren hastalar, prosedür öncesinde veya sonrasında botulinum toksininden faydalanabilirler. Yüzün üçte birlik üst bölgesi genellikle cerrahi müdahale yerine botulinum toksiniyle tedavi edilir. Botulinum toksininin etkileri alın, glabella (iki kaş arasındaki kızgınlık çizgileri) ve göz çevresindeki kırışıklıklar için düşük riskli ve etkin bir terapi sağlar. Sarkmalar, gerdirmeyle tedavi edilebilir.

Botulinum toksini devam tedavisi olarak kullanılabilir ve cerrahi sonrasında asimetrileri ve geçici cerrahi palsileri tedavi etmede faydalıdır. Cerrahiden önce yüzün üçte birlik üst bölgesine enjekte edildiğinde, operasyon süresinde ağrı ve çeşitli risklerin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar. Botulinum toksininin cerrahi prosedür yerine kullanılması gerekmez, fakat yardımcı ajan olarak kullanılabilir.

Kaş kaldırma cerrahi prosedürlerinde botulinum toksini, sonuçları geliştirebilir ve yeni kaş pozisyonunun korunmasını sağlayabilir. Sonuç olarak, botulinum toksini tek başına ya da yüz gençleştirmeye yönelik diğer terapilerle birlikte kullanıldığında faydalıdır. Yaşlanma sürecinin karmaşıklığını tedavi etmek için tek bir yönteme güvenilmemelidir.

İlginizi Çekebilir

Cildi Kuvvetlendirici Ballıbaba

Ballıbaba: Her yörede, bol bol ve kolayca yetişen ballıbabadan, mevsiminde cildi besleyen, güçlendiren ve koruyan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir