Ana Sayfa / Boyun ve Boyun Bakımı / Boyun Da Bakım İster

Boyun Da Bakım İster

Güzel boyun, ancak sürekli bakımla sağlanır. Kadınların çoğu yüzüne, gözüne gösterdiği dikkati ve özeni, nedense boynundan esirger.

Yaradılıştan kusursuz bir yapıya sahip olsa bile, gerekli bakımdan yoksun kalan boyunlar güzel görüntülerini, kısa bir sürede kaybeder.

Yüzler gibi, boyunlar da tabiatın olumsuz etkilerine olduğu gibi açıktır. Bu bakımdan itina ve ihtimam ister, özellikle, boyunları kapsamayan makyaj yüzünden güzel görüntüye koyu bir gölge düşer.

Makyaj sırasında, çene ucundan başlanarak, fondöten, krem ve pudra boyunu kapsamalıdır. Ancak boyun için kullanılacak, fondotenin, genellikle, daha açık bir tonda olması gerektiği unutulmamalıdır.

Boyun Bakımı İçin Birkaç Dakika Yeter

Boyun bakımı için ayrılacak birkaç dakika onun güzelliği ve zerafeti için yeterlidir. Yüze nasıl her gün itina edilip masaj ve makyaj yapılıyorsa aynı makyajın boyuna da yapılması gereklidir. Sabahları biraz sert bir fırça ile boyun derisi kızarıncaya kadar fırçalamanın büyük yararı vardır. Böylece kan dolaşımı hızlanır ve kaslar canlanır. Fırçalama işi bitince, cildi gerici bir krem sürmeli ve boyun üzerinde bir buz kalıbı gezdirilmelidir.

Çizgiler ve kırışıklıklar:

Boyun öylesine çabuk kırışır ki işin daha da kötüsü, boyun kırışık olunca yüzdeki hatlardan buruşuklardan daha ihtiyar gösterir insanı. Boyun kırışıklıklarını önleyen en etkili ilâç baldır. Boyuna sürülen bal yarım saat kadar tutulduktan sonra sıcak suyla yıkanır. Devamlı yapılacak bu bakım boyunun kırışmasını önlediği gibi belirmiş olan kırışıklıkları da yok eder. Boyun derisinin hafif hafif çimdiklenmesi ya da parmak uçları ile atılacak hafif tokatlar da boyun için gerekli bakıma yardımcı olur. Çimdiklemeler ya da hafif tokatlar boyun derisi kızarıncaya kadar sürdürülmeli sonra fondöten ya da pudra ile hafif bir makyaj yapılmalıdır.

Gece yatarken:

Boyuna gece bakımı yapılırken, besleyici bir krem sürülerek, aşağıdan yukarıya doğru masaj yapılmalı ve elle boyuna yavaş yavaş vurulmalıdır. Bu basit bakım düzenli yapıldığı zaman uzun yıllar güzel bir boyuna sahip olunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir