Ana Sayfa / Masaj / Boyuna Nasıl Masaj Yapılır ?

Boyuna Nasıl Masaj Yapılır ?

Enseye masaj yapmak oldukça zordur. Bunun için mümkünse bir masaj aleti almak gereklidir. Ayrıca ipten bir eldiven örerek bununla enseye masaj yapılabilir. Bunun için bir başka usul de, banyo küveti içinde yatarken ense sağdan sola, aşağıdan yukarıya çevrilmelidir. Enseye hangi tür masaj yapılırsa yapılsın masaj öncesi bir krem sürüp sonra tonikle silmek gerekir.

Bunun için de bir tahta kaşığın çevresine bir bez parçası sarılıp, deri kızarıncaya kadar enseye sürmelidir.
İpten yapılmış eldivenlerle enseye her gün masaj yapıldığı takdirde ense ve boyunda biriken yağın kısa zamanda eridiği ve kaybolduğu görülecektir. Boyuna yağlı ve besleyici bir krem sürerek göğüslerin başlangıç kısmından itibaren, çene altına kadar yapılacak sıvazlama tarzındaki masaj çok yararlı olacaktır.

Çimdikleme şeklindeki masaj ise şöyle yapılabilir :

Sağ elin baş ve işaret parmakları, boynun sol kısmını, sol elin baş ve işaret parmakları boynun sağ kısmını hafif hafif çimdikler. Bu masaj iki dakika sürdürülmelidir.

Omuzlar kulaklara kadar kaldırılır. On saniye bu durumda kaldıktan sonra gevşetilir. Bu hareket on dakika tekrarlandıktan sonra bütün vücudu etkileyecek şekil de silkinmek gerekir. Hareket bittikten sonra üst üste birkaç kere derin nefes alınarak harekete tekrar başlamalıdır.

Yüze yağlı ve besleyici bir krem sürerek bir iskemleye dik olarak oturulur. Önce çene sonra da alt dudak ileriye doğru uzatılır. Bu durumu bozmadan baş ağır ağır sağa, sola çevrilir.

Bu hareket, zayıflamış olan boyun kaslarını çalıştıracaktır. Dudak ne kadar ileriye uzatılırsa o kadar yararlı olacaktır, Hareket her gün düzenli olarak yapılır ve baş on iki defa sağa, on iki defa sola çevrilirse faydası o nisbette artacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir