Ana Sayfa / Şifalı Bitkiler / Cezayir Menekşesi

Cezayir Menekşesi

Cezayir Menekşesi, Özellikle, pankreas bozuklukları ile şikayetlerine karşı, evde yapılan ilaçlar arasında, en yararlı bitkiler arasında Cezayir Menekşesi’nin ayrı bir önemi ve değeri vardır.
Pankreas bozukluklarının en yaygın hastalığı olan şeker hastalığına karşı Cezayir menekşesi’ nden, mükemmel ev ilacı yapılır. Bitki, şeker hastalarının büyük şikayet konusu susuzluğu giderici tesirli maddelere sahiptir.

* İdrarda biriken, artan şeker miktarını azaltır, düzenler ve giderir.

* İnsülin ‘in bütün yararlı özelliklerine sahiptir. İnsülini sağlayan pankreas’ın çalışmasını düzenler, uyarır, birkaçlar, pankreas tembelliğine izin vermez.
Cezayir Menekşesi’nin, pankreas’ı çalıştıran, şeker hastalığında yararlı, şifalı sonuçlar sağlayan reçetesi, basittir, kolayca hazırlanır.

* Bitkinin en çok yararlanılan hulasasından 50-60 damlası bir su bardağına eklenir, iyice karıştırılır, ağır ağır içilir.

* 50-55 gram kadar Cezayir menekşesi, 1 litre soğuk suya bastırılır. Ağır ağır ısıtılır, haşlanır, bir iki dakika kaynatılır. Birkaç dakika kaynatılan bileşim, 15-20 dakika dinlendirilir, çay gibi demlenmesi sağlanır. Yemek aralarında 3-4 bardak içilir.

* 90-100 gram kadar Cezayir menekşesi, 1 litre kadar şaraba yatırılır. Bileşim, 10-12 gün dinlendirilir. Daha sonra, elde edilen bileşim iyice süzülür, yemeğe başlama­dan bir buçuk çorba kaşığı içilir. Bu reçete öğle ve akşam yemeklerine başlanırken uygulanır.

İlginizi Çekebilir

Çay

Çay, Azı yararlı, çoğu zararlı çayın sadece sevilerek içilen bir bitki olduğu düşünülmemelidir. Her evde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir