Ana Sayfa / Pilates / Pilates ve Dans Arasındaki İlişki

Pilates ve Dans Arasındaki İlişki

Pilates ne dansçıydı ne de metodunu geliştirirken aklında dansçılar vardı. Ne var ki, dansçılar fitness ve sakatlanma konularında Pilates metoduna başvuran ilk profesyonel atletler arasında oldular. Dansın öncülerinden Martha Graham ve George Balanchine, Pilates eğitiminin kas güçlendirme ve uzatma gibi etkilerinden yararlandılar ve öğrencilerinden çoğu Joe ve eşi Clarayla çalıştılar. Bugünün birinci kuşak usta Pilates eğitmenleri olan Romana Kryzanowska, Eve Gentry, Kathy Grant, Ron Fletcher ve Carola Trier bir zamanlar Joeya sakatlıklarını iyileştirmesi için başvuran dansçılardı. New Yorkta binlerce dansçı Pilates salonlarından geçmiş ve tüm dünyada Pilates bu zamana kadar dansçıların en favori fiziksel eğitim ve iyileştirme tekniği olarak kalmıştır. Pilatesin faydaları sadece baleyle sınırlı değildir. Flamenko, caz, kabare, salon ve step dansçıları da Pilatesin esneklik, güç, denge, güçlü duruş ve akıcı, zarif hareket gibi etkilerinden yararlanmaktadırlar.

Ek bilgi: Pilates dansçılara konsantrasyonlarını, dans tekniklerini, kas kontrollerini, güçlerini, denge ve koordinasyonlarını geliştirmek için yardımcı olur. Şubat 1956da Dance dergisindeki bir makafede Farklı zamanlarda da olsa New Yorktaki tüm dansçılar Joe Pilatesin eğitiminden geçmişlerdir, diye yazıyordu.

İlginizi Çekebilir

Aletli pilates çalışmaları

Aletli Pilates, derslerine katılmayı seçerseniz, eğitmeniniz size gereken bütün aletlerin amacını ve nasıl kullanılacağını açıklayacaktır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir